Wady i plusy różnych rodzajów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w kraju, jak i na świecie, nie napawa optymizmem. W związku z długą listą obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym powinien znajdować się dozownik środka dezynfekującego. Nie trzeba zbytnio rozwodzić się nad korzyściami, które płyną ze stosowania tego produktu – jego odpowiednie i regularne użytkowanie może przyczynić się do znacznego zmniejszenia liczby zachorowań podczas pandemii wirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Warto jednak mieć na uwadze, że w sklepach znaleźć można mnóstwo różnych typów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco powiększone koszty eksploatacji. Alternatywą będzie dozownik manualny, który wymaga wciśnięcia guzika lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Pomiędzy nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Charakteryzuje się nieskomplikowaniem budowy oraz mniejszymi kosztami względem dozownika automatycznego, lecz znacznie większym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku zwykłych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na zaoszczędzeniu pewnych środków i na poprawie stanu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!