DJ czy może zespół na wesele?

Akompaniament muzyczny na weselu to jeden z najważniejszych wyborów jakie czekają Młode Pary. Jeszcze kilkanaście lat temu całkowicie zrozumiałym był wybór zespołu muzycznego, ale aktualnie coraz częściej wybierany jest DJ. Odpowiednia muzyka podczas wesela zapewnia rewelacyjną zabawę, prawdopodobnie nikt nie chce mieć uroczystości weselnej, na której nikt nie tańczy ponieważ jest byle jaka muzyka. Jakie są różnice pomiędzy zespołem muzycznym a DJ i co jest atrakcyjniejsze cenowo?

Tekst we współpracy z DJ Laskowski – dj na wesele.

Co daje wynajęcie DJ na wesele?

Zazwyczaj DJ posiada o wiele większą kolekcję muzyki, którą może na przyjęciu weselnym zagrać. Aktualnie kiedy posiada się wszędzie dostęp do internetu i puszcza się muzykę z komputera to ma się możliwość żeby zagrać praktycznie każdy możliwy rodzaj muzyki, wykonawcę i piosenkę. DJ przeważnie jest korzystniejszą cenowo opcją niż zespół muzyczny, szczególnie dlatego, że jest to jedna osoba. W zespole jest kilka osób, do tego mają instrumenty i wkładają w to większy wysiłek fizyczny więc też cena za nich jest większa. Kolejną zaletą DJa jest to, że nawet jeśli zrobi on sobie przerwę w graniu to muzyka może dalej lecieć. Jeżeli chodzi o zespół muzyczny to przerwa na jedzenie jest równoznaczna z przerwą w tańcach, a niektóre zespoły robią sobie te odpoczynki co parę piosenek. Cena za DJa bez wątpienia jest inna w zależności od miejscowości, jego wykwalifikowania i popularności. Bez dwóch zdań w Warszawie spotkamy całkowicie inny koszt niż w dużo mniejszej mieście.

Wesele z zespołem muzycznym

Zespół muzyczny na weselu to dla niejednej Młodej Pary oczywisty wybór. Taką decyzję zazwyczaj podejmą pary, które na swoim przyjęciu planują mieć więce starszych gości. Kiedyś niewiarygodne było zamawianie DJa i cała masa ciotek i wujków mogłaby po prostu nie umieć się bawić. Zespół muzyczny mimo tego, że ma z góry określony repertuar to ma możliwość go bardzo fajnie dodać w zabawy, które zazwyczaj pojawiają się na weselach. DJ nawet jeśli bardzo by pragnął to nie puści jednej piosenki w 5 różnych liniach melodycznych. Sporo osób twierdzi też, że wesele jest tak szczególnym i niepowtarzalnym wydarzeniem, że nie chce go bez muzyki na żywo. Ceny za orkiestrę przeważnie są sporo wyższe niż te, które są za DJ.

O czym pamiętać wybierając muzykę na wesele?

W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie jakie są wasze upodobania. Wesele owszem – jest dla gości, ale to głównie Wy czyli Para Młoda powinniście się na nim świetnie bawić. Jeżeli wolicie nowoczesne wydania utworów i wielką wszechstronność to DJ będzie jedynym właściwym rozwiązaniem. Jeśli Wasze wesele ma być niesamowicie eleganckie to lepszym wyborem będzie orkiestra. Całkowicie inny akompaniament muzyczny rozpatrzycie gdy większa część towarzystwa będzie młoda, a inną kiedy impreza ma być typowo rodzinna. Obojętne jest mimo wszystko czy zatrudnicie zespół czy DJ na wesele – przede wszystkim zadbajcie o to żeby repertuar Wam odpowiadał. Na dodatku obgadajcie z muzykami to czy planujecie zabawy weselne, czy nie, jeśli tak to które. Zawsze pamiętajcie także o podpisaniu umowy.