Garnitury robione na zamówienie czy gotowe – porównanie

Garnitur to obowiązkowy element męskiej garderoby. Zazwyczaj nie ubiera się go zbyt często, raczej od święta. Tym bardziej warto zadbać by był on dobrze dopasowany. Wybór odpowiedniego fasonu i stonowanego koloru, pozwoli by w trakcie noszenia go od czasu do czasu mieć pewność, że zawsze będzie się wyglądać dobrze. Naprzeciw wychodzą producenci garniturów męskich oferując zarówno już gotowe garnitury, jak i opcję szycia garniturów na wymiar. Jaka jest różnica między tymi dwoma opcjami? Co będzie lepszym wyborem: zakup w jednej z sieciówek czy powierzenie szycia doświadczonemu krawcowi?

Czy garnitur na miarę to dobra decyzja?

Przede wszystkim garnitur szyty na miarę jest doskonale skrojony do sylwetki posiadacza. Przy tego typu garniturze mamy też możliwość do współtworzenia go od etapu projektu – wybór materiału, detale, fason – każdą z tych elementy(ów) wybiera zleceniodawca w asyście krawca. Personalizacja garnituru pozwala na realizację często nieszablonowych pomysłów. Oprócz szycia(em) od zera producent garniturów męskich oferuje także możliwość przerobienia zakupionego w przeszłości garnituru wedle upodobań(ami) – jest to kusząca propozycja dla mężczyzn, których sylwetka uległa zmianie. Tego typu kostium zdaje się bardzo dobrym rozwiązaniem, ale należy mieć też na uwadze pewne wady. Czas oczekiwania na wyprodukowanie takiego garnituru trwa często dobrych kilka tygodni. Wszystko zależy od dostępności materiałów, szczegółów i poziomu trudności. To samo dotyczy kosztów – determinuje ją wiele zmiennych.

Gotowe garnitury – plusy i minusy

Osoby, którym nie uśmiecha się czekać na wyprodukowanie garnituru mają możliwość skorzystania z gotowych produktów. W tym celu trzeba udać się do jednej z sieci sklepów sprzedających tego typu towar, przymierzyć i gotowe. Kolejnym(ą) ważnym(ą) cechą gotowych garniturów jest ich cena, przeważnie niższa względem wyprodukowania garnituru od podstaw. Co więcej butiki raz na jakiś czas ogłaszają promocje. Jest to doskonała okazja by kupić garnitur w niskiej cenie. Producenci garniturów są świadomi, jak różne potrafią być męskie sylwetki, stąd ciągle rosnąca gama produktów. Mimo to, nie każdy będzie się dobrze prezentować w gotowym garniturze. Osoby o nietypowej budowie ciała mogą mieć problem by wybrać coś dla siebie.

Czym różnią się garnitury na miarę od gotowych? 

Decyzję związaną z wyborem garnituru należy podjąć po męsku. Biorąc pod uwagę wszelkie plusy i minusy każdy facet musi zdecydować indywidualnie. Jeśli potrzebny jest nam garnitur(u) od ręki w odpowiednio niskiej cenie wtedy dobrym pomysłem są odwiedziny w sieciówce. W przypadku gdy zależy nam na szczegółach, dysponujemy czasem można pomyśleć o wizytę(cie) u krawca. Nawet mimo tego, że koszt uszycia garnituru męskiego przez producenta jest nieco wyższa(y) niż zakup gotowego w sklepie i tak warto się nad nim zastanowić. Biorąc pod uwagę, że taki garnitur może służyć przez lata może się to okazać dobra(ą) inwestycja(ą).

Jest także inna droga. Garnitur, który nam odpowiada można zakupić w którejś sieciówce, a potem zamówić jego personalizację w salonie krawieckim. Najważniejsze w tym wszystkim jest, by w garniturze czuć się wygodnie.