Ile kosztuje organizacja wesela w 2022 roku

Z pewnością za ślub w 2022 roku  będziemy musieli zapłacić więcej. Licz się także z tym, że organizacja wesel we Wrocławiu jest bardzo czasochłonna. Jeśli zamieszkujesz wrocław bądź inne miasta w Polsce to sprawdź artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy aby dowiedzieć się ile wydasz na organizację wesela w 2022 roku.

Ile kosztuje wesele w 2022 roku?

Bezsprzecznie ceny za ceremonię wesela zależą i od miasta, jak i od standardu wynajętego miejsca, miesiąca, atrakcji i liczby gości. Wiadomo, że koszt ceremonii weselnej na 50 gości będzie niższy niż koszt ceremonia na 100 gości. Statystyki mówią, że już w 2021 roku za wesele na około 70 osób trzeba było zapłacić około 30-50 tysięcy złotych. W 2022 roku należy doliczyć przynajmniej 15 proc. więcej. 

Ile będziemy musieli zapłacić za salę weselną w 2022 roku?

Po pierwsze cena sali na wesele jest zależne od tego gdzie ją wynajmujemy. Z kolei koszt talerza na przyjęciu weselnym zależy zarówno od liczby zaproszonych gości, i od zamówionego menu. Średnio w naszym kraju wynosi od 260 zł do 350 zł, aczkolwiek w wojewódzkich miastach ceny są wyższe. Pamiętaj, że osobno powinniśmy liczyć rezerwację DJ-a lub zespołu, fotografa i kamerzysty oraz dodatkowych atrakcji. 

Ile trzeba zapłacić za wesele na 50 osób w 2022 roku?

Sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam się przyzwyczaić do kameralnych wesel. W 2022 roku standardem są ceremonie na 40 – 70 gości. Koszt takiego przyjęcia weselnego to min. 30 tysięcy złotych. Jednak da się delikatnie zmniejszyć ten koszt.

Jaki jest koszt wesela na 100 osób w 2022 roku?

Gdy zdecydujesz się na imprezę weselną na 100 gości to należy się liczyć z dużymi kosztami. Za wesele na 100 osób zapłacisz min. 60 tysięcy złotych.

Ile trzeba zapłacić za fotografa na wesele w 2022 roku?

Koszt fotografa na wesele które odbędzie się w 2022  będzie się wynosił od 3000 do 5000 zł. A jak wygląda cena wynajęcia kamerzysty na ceremonię weselną w w 2022 roku? Bardzo podobnie jak u fotografa na imprezę weselną, cennik kamerzysty na wesele waha się w przedziale od 3000 do 4000 złotych  

Jaki jest koszt DJ i zespół na wesele w 2022 roku?

Zacznijmy od że koszt za zespół, a za DJ się różni. Im więcej osób w zespole tym wyższa cena za wynajęcie takiej usługi. Konkretniej za Dj-a w 2022 zapłacicie mniej więcej 3-7 tys. złotych, natomiast ceny zespołów weselnych są większe i wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zespół który w 100% gra muzykę na żywo policzy sobie najwięcej. Pamiętaj też, że  z reguły na jednego członka zespołu przypada od tysiąca do półtorej tysiąca złotych.

Kwiaty na wesele w 2022 roku – tyle musisz zapłacić

W tym przypadku koszt jest płynny, ze względu na to, że w głównej mierze zależy od tego na jakie kwiaty czy dekoracje się zdecydujecie. W przypadku, gdy postawisz na żywe kwiaty to najlepiej wybrać te sezonowe i lokalnie dostępne. Bezsprzecznie sprowadzanie ich znacznie zwiększy ich koszt. Najwięcej wydasz od października do maja, natomiast lipiec i sierpień stanie się tańszy. Niestety w roku 2022 ceny niektórych  kwiatów podrożały trzykrotnie. Reasumując średni koszt za kwiaty i dekoracje to od trzech do pięciu tysięcy złotych.

Jaki jest koszt fryzjera i kosmetyczki na wesele w 2022 roku?

Cena za fryzurę ślubną robionej u fryzjerki  waha się od 150 do 500 złotych. Zależy to od tego jak długie są włosy, jaki jest ich stopień skomplikowania i ilości użytych dodatków. Jeśli chodzi o makeup ślubny to wynosi od od 200 do tysiąca złotych. Zależy to od umiejętności i stopnia doświadczenia makijażystki. Miej w pamięci, że do tej ceny musisz doliczyć koszt makijażu próbnego.