Implanty czy proteza – czym się różnią?

Mówi się że idealny uśmiech to nasza wizytówka. Próchnica i obrażenia mechaniczne to najczęstsze czynniki powstawania ubytków uzębięniu. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić również do nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych liczy się przemieszczanie zębów w okolicy, które prowadzi do wad zgryzu. Kiedy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najpopularniejsze metody. Jeśli szkasz pracowni protetycznej w mieście Częstochowa, sprawdź koniecznie www.fakhari.pl.

Protezy dentystyczne

Protetyka ma wiele sympatyków, wiąże się z niższym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy można kategoryzować na stałe i ruchome. Do stałych zaliczamy takie które wyjmujemy na noc. Ich mankamentem jest to że musimy je oczyścić z resztek pokarmu, są także większe niż inne metody. Użytkownik musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo zbliżone do wyglądu naturalnych zębów a ich dostosowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty i korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony zostają przymocowane do bazy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do okolicznych zębów. Do zamocowania protezy stałej trzeba oszlifować ząb. Może to budzić obawy, natomiast jeśli jesteś po leczeniu kanałowym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najtrwalszych rozwiązań, ale też najbardziej złożonych. Podczas zabiegu dentystycznego śruba mocująca implant umieszczana jest w szczęce, co naśladuje naturalny korzeń zęba. Po zakończonym zabiegu trzeba odczekać kilka miesięcy, żeby implant scalił się z tkanką, co istotnie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni element na śrubie osadzana jest korona, którą robi pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie uszkadza się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje tylko brakujący ząb. Wszystkie opisane metody są możliwe do wykonania w naszej pracowni protetycznej w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy razem najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.