Jak zostać stomatologiem – ścieżka kariery dentysty

Stomatolog jest fachem nie tylko złożonym, ale i nad wyraz odpowiedzialnym. W tym kontekście nie zaskakuje fakt, że droga, która zamienia studenta w fachowca jest bardzo rozległa, a często także wyboista. Staramy się dzisiaj wytłumaczyć, co należy zrobić oraz jakie studia ukończyć, żeby móc działać w tym trudnym, lecz nad wyraz satysfakcjonującym fachu, jakim jest stomatolog. Bytom, Warszawa oraz inne większe lub mniejsze miejscowości to doskonałe miejsca do rozwoju w tej dziedzinie, zaliczyć studia oraz uzyskać pierwsze zawodowe doświadczenie. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie istnieje inna droga do zostania dentystą, niż skończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Dobrze jest zdawać sobie sprawę, że mówimy tutaj o jednolitych studiach magisterskich. Co więcej, każdy student, który podejmie się nauki na tym kierunku, stoi przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności rzecz jasna od konkretnej uczelni lub uniwersytetu. Przyszły stomatolog może zdecydować się na przykład na specjalizację taką jak stomatologia dziecięca lub chirurgia szczękowa. Studia lekarsko-dentystyczne są bardzo wymagające, ale od długiego czasu niezmiennie mogą szczycić się wielkim powodzeniem wśród najbardziej zdolnych i ambitnych młodych ludzi. 

Stomatolog – co po studiach, aby leczyć zęby?

Skończenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym aspirujący dentysta powinien zaliczyć trwający rok staż podyplomowy, a po jego ukończeniu przystąpić do egzaminu państwowego, który jest bardzo trudny, złożony i wymagający obszernej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych uzyskanych w trakcie przed chwilą wspomnianego stażu. Należy odnotować, że ów wspomniany staż jest w pełni płatny i odbywa się w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, droga do zostania stomatologiem jest naprawdę długa i wyboista, ale dzięki temu możemy codziennie korzystać z usług specjalistów, którzy świetnie znają się na leczeniu zębów i mogą pochwalić się niezwykle obszerną wiedzą i doskonałymi kompetencjami. W dzisiejszych czasach wszelkie przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, kompetentnego stomatologa.

Źródło informacji: Eskulap Stomatologia z Bytomia