Jakie są zadania angiologa?

Angiologia jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny. Zajmuje się sprawami z pogranicza chociażby innymi neurologii, kardiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że mało kto zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach należy udać się do angiologia i w jakiego rodzaju przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Z jakimi objawami warto stawić się u angiologa?

Angiolog para się przede wszystkim wszelkimi dolegliwościami związanymi z nieodpowiednim działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Ze względu na wąski zakres swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć bardzo podobnych, dziedzin medycyny. Kumulując swoje siły, są oni w stanie zapobiec naprawdę niemiłym chorobom. 

Co się tyczy chorób, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest naprawdę szeroki. Pośród nich są między innymi tętniaki, ale także zatorowość płucna, miażdżyca czy nowotwory układu naczyniowego. W związku z tym jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w nieodpowiedni sposób, warto pójść do angiologa, który z pewnością powie, co trzeba w danej sytuacji zrobić. Może podjąć się leczenia osobiście lub zlecić leczenie u specjalisty z jednej z bliźniaczych dziedzin. 

Jeśli szukasz najlepszego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, sprawdź Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Wśród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub znacznie ją złagodzić. Podejmuje bardzo często również badania profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie określić wszelkie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.