Jednoosobowa działalność – czy opłaca się wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać wszystko na własną rękę?

Nie ulega wątpliwości, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to sprawa bardzo trudna i wymagająca pełni poświęcenia. Jedną z niezwykle istotnych zagadnień, o których należy pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Możliwości jest w tym zakresie parę. Niektórzy podejmują decyzję, żeby wynająć biuro rachunkowe, inni wynajmują księgowego, a część przedsiębiorców decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która opcja jest najbardziej opłacalna?

Na to pytanie niestety nie ma konkretnej odpowiedzi, która pomoże każdemu. Prawdą jest bowiem wszystko zależy od danego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz firmę i jesteś osobą, która nie wie zbyt wiele na temat poszczególnych aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, na pewno biuro rachunkowe jest względnie mało ryzykownym i korzystnym rozwiązaniem. Co prawda będzie trzeba nieco za te usługi zapłacić, ale na pewno kwota jest znacznie skromniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci pełen profesjonalizm oraz brak niepotrzebnych trosk w kwestii tego, czy aby na pewno wszelkie faktury rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Może jednak samodzielnie?

Jeśli jednak masz znaczne obeznanie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe prawdopodobnie nie będzie ci potrzebne. Musisz jednakowoż mieć na uwadze, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz masą obowiązków, w związku z czym możesz nie mieć czasu na rzetelne prowadzenie księgowości.

W większości wypadków zatem lepiej jest zlecić ten zakres zadań specjalistom w swoim fachu. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa mnóstwo biur rachunkowych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.