Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Wybór bezpiecznego podłoża to jeden z ważnych etapów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w produkcji coraz to lepszych technologii mających zagwarantować jak największy poziom bezpieczeństwa wszystkim dzieciom. Jednak w dalszym ciągu najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on właściwym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej 1 m muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych materiałów, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl dostaniesz całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – podłoże jak puzzle

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który proponuje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest wykonany nie wymaga specjalnych metod pielęgnacyjnych, a paleta barw jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki materiałom użytym do ich produkcji zabezpieczają i amortyzują upadki, są one również antypoślizgowe. To świetne rozwiązanie na wiele lat ,ponieważ wykazują one dużą odporność na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubionym narzędziem projektantów. Występuje w wielu barwach i pozwala na dużą dowolność. Możesz wykonać różne wzory lub oznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo dzieci. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej wytrzymałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Powinieneś zastosować matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym charakterze placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale też rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Tworzywo, z którego są zrobione pochodzi z recyklingu. W dużym stopniu zabezpiecza przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Takie maty można pielęgnować jak zwykły trawnik i nie sprawiają żadnych trudności podczas używania.