Na czym polega dezynsekcja pomieszczeń

Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja polega na likwidowaniu insektów. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu zaczęły grasować karaluchy czy też mrówki, to jest to odpowiedni moment aby pomyśleć nad dezynsekcją.

Partnerem tekstu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – specjaliści w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Najpopularniejszymi technikami dezynsekcji są oprysk, żelowanie i zamgławianie. Zależnie od liczby szkodników i rodzaju insektów, które są w domu, pracownicy doradzą najlepszy plan działania.

Oprysk

Oprysk popularny jest przy dużej populacji szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie insekta, jednak w głównej mierze wykorzystywany jest do likwidowania karaczanów.

Metoda dezynsekcji żelowej

Coraz większym uznaniem cieszy się dezynsekcja żelowa. Wynika to z dużej efektywności i tego, że działa kilka miesięcy. Nie stanowi zagrożenia i przy wykorzystywaniu jej nie opuszczać pomieszczeń. Żelowanie używane jest przy zwalczaniu karaluchów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja polegająca na zamgławianiu stosowana jest raczej w przestronnych miejscach albo na zewnątrz. Przykładowym użyciem tej metody są coroczne opryski na meszki i komary. Jest to też główny sposób na wyeliminowanie moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Spowodowane jest to koniecznością opuszczenia dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na 7 dni. Ten sposób wykorzystywany jest w wielkich firmach i fabrykach, gdzie często spotykany jest dla przykładu mklik mączny lub rozkruszek.

Co zrobić przed dezynsekcją mieszkania?

Zależnie od tego jakie owady przebywają w naszym mieszkaniu i jaką technikę dezynsekcji wybierzemy, nasze przyszykowanie domu do tego przedsięwzięcia będą się różniły. W przypadku każdej metody jednak musisz wyciągnąć wszystko z szafek, w których mogą znajdować się robaki. Jeżeli podejrzewasz, że insekty przebywają w miejscach z utrudnionym dojściem – odsuń szafy i pozostałe przeszkody. Odłącz od prądu wszystkie urządzenia elektryczne. Schowaj też, albo zakryj wszystkie akcesoria, które wykorzystujecie często. 
Kiedy wykorzystywane było zamgławianie lub oprysk – przewietrz pokoje, umyj dokładnie wszystkie powierzchnie, na których przygotowujesz jedzenie, lub posilasz się.
Weź pod uwagę, że robaków szybko przybywa i lepiej zająć się problemem od razu. W Warszawie znajdziesz idealną pomoc w obszarze dezynsekcji.