O czym pomyśleć przed pójściem malucha do żłobka?

Twoje dziecko jest już zapisane do żłobka i nie możesz przestać myśleć jak zorganizować czas, który został do rozpoczęcia zajęć? A może dopiero analizujesz czy warto go zapisać i głowisz się co sprawia mu trudność, z czym chyba sobie nie poradzi, a co będzie dla niego bułką z masłem? W przypadku gdy do debiutu zostało kilka dni to niewątpliwie nada się dla Ciebie zestawienie rzeczy potrzebnych pierwszego dnia. Warto więc skupić się na tym wszystkim już teraz i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Nastawienie dziecka i rodzica do żłobka

Najistotniejsze o co musisz zadbać przed wysłaniem dziecka do żłobka to dobry humor. Chodzi tutaj zarówno o Twój sposób bycia, jak i o humor maluszka. Zarezerwuj sobie czas na wytłumaczenie pociesze, że zostaje z pozostałymi dziećmi i Ciociami przez parę godzin, że będzie to czas na zabawę, a po Twoim powrocie resztę dnia spędzicie razem. 

Weź pod uwagę, że brzdąc natychmiastowo przejmie Twój nastrój. Jeżeli będziesz poddenerwowana, przestraszona i Twój stosunek do tej sytuacji nie będzie pozytywny – maluch bez wahania złapie to zachowanie. Najprawdopodobniej masz taką sposobność, więc zostaw go na początku na zaledwie kilka godzin i delikatnie wydłużaj czas. Dzięki temu ty nie będziesz się denerwować, że od razu rozstajesz się z dzieckiem w nowym miejscu na większość dnia, i maluch będzie w swoim tempie wdrażał się do coraz dłuższych wizyt w żłobku.

Na pewno wiesz, że odpowiednia placówka uchroni Cię przed rozmyślaniem. Żłobek kraina-kubusia.pl w mieście Gorzów Wielkopolski bankowo zapewni Twojemu dziecku idealną troskę .

Na co zwrócić uwagę od pierwszych tygodni życia dziecka?

Już na początkowym etapie życia dziecka masz możliwość rozpocząć przygotowywać go do żłobka. Pokaż maluchowi, że zdarza się, że Cię nie ma. Jeśli tylko zdołasz to poproś bliskich o pozostanie z nim w mieszkaniu. Pokazuj mu nowe lokalizacje i daj odkrywać otoczenie. Ucz samodzielności. Pozwalaj maluchowi zajmować się samym sobą, ale też daj mu przebywać z innymi dziećmi jeśli masz taką możliwość, dzięki temu łatwiej odnajdzie się w grupie.

Lista must-have dla dziecka

Weź dla dziecka jego ulubioną maskotkę i kocyk, smoczek, jeżeli go używa i plastikowy kubek na napoje. Do tego obowiązkowo maluch musi mieć ze sobą zapasowe buty i ubranka na zmianę. Jeżeli Twoje dziecko nie załatwia się na nocnik to przynieś do żłobka body, w innym przypadku zabierz majteczki. Oprócz tego pidżamka, bluzki z długim i krótkim rękawkiem, spodnie i szorty, sweterek, bluzę i skarpetki. Oczywiście jeżeli Twoja pociecha korzysta z pieluszek – je też koniecznie spakuj. Mogą się też przydać chusteczki nawilżane.

Na zakończenie temat dosyć banalny, jednak niesamowicie istotny. Uśmiech! Uśmiechnięty rodzic to mniej spięte dziecko, a przecież żłobek nie ma kojarzyć się szkrabowi z niczym złym, tylko ma być przyjemnością i miło spędzonym czasem.