Obrazki srebrne – elegancki prezent z okazji komunii

Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących osób oraz ich rodzin niezwykle istotne są uroczystości takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to gdy jesteś osobą z najbliższej rodziny, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jaki upominek podarować? Czy obrazki srebrne to nadal odpowiedni prezent?

Co podarować z okazji uroczystości duchowej

Rzecz jasna bardzo popularnym wyjściem jest kupno interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele osób decyduje się, by wręczyć smartfon czy aparat fotograficzny. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju podarunku, lecz jeśli wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. Dlatego warto pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się pewną kreatywnością. 

Obrazki srebrne to adekwatna pamiątka

Świetnym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnych drobiazgów powiązanych stricte z katolicyzmem oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Ciekawe są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też chrzest nie jest zbyt robiącym wrażenie prezentem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z komputerów czy aparatów fotograficznych, lecz warto uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co rzeczy materialne, są upominki o wymiarze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem bardzo dobrym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych katolickich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.