Skuteczna ochrona przed potem

Zwiększone pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nasilonym poceniem muszą radzić sobie niezależnie od temperatury otoczenia. Na szczęście aktualnie skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest w zasięgu ręki każdego z nas. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny rewelacyjnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Co ważne, nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą działać drażniąco na skórę, a które znajdują się w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, po które chętnie sięga większość producentów antyperspirantów.

Na ogół dezodoranty naturalne mają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona skutecznie chroni przed namnażaniem się bakterii , które odpowiadają za brzydki zapach. Co ważne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.