Usuwanie zbędnego owłosienia – przegląd

Włosy na ludzkim ciele mają ważne zadanie – ochronę przed chłodem. Jednak w dzisiejszych czasach nie są one nam bardzo potrzebne, z tego powodu wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Można powiedzieć, że usuwanie owłosienia jest jednym z najczęstszych zabiegów kosmetycznych wykonywanych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Jak wiadomo już wiele wieków temu znane były ludzkości różnorakie metody pozbywania się włosków z ciała. Wykonywały je i kobiety i mężczyźni. Obecnie popularne jest przekonanie, że pachy i nogi kobiety, która o siebie dba powinny być idealnie gładkie. Współczesne kobiety mogą stosować wiele metod pozbywania się włosków zarówno w domu, jak i u profesjonalistów. Które sposoby są najskuteczniejsze? Czy opłaca się korzystać z oferty gabinetu kosmetycznego?

Wybór najsuteczniejszej metody usuwania niepotrzebnego owłosienia

Wybór metody pozbywania się włosków zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta wykonywana w salonie kosmetycznym, jak i w domu posiada pewne wady i plusy. Oczywiście przed wykonaniem zabiegu warto zastanowić się nad występującymi alergiami, oraz problemami skórnymi. Jeżeli mamy najmniejsze wątpliwości, warto zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać szeroką ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy z pewnością dobierze najlepszą metodę dla siebie.

Jak usunąć zbędne owłosienie domowymi sposobami

Istnieje pare sposobów na usunięcie zbędnych włosków samodzielnie, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpowszechniejsza metoda, nie wymagająca posiadania specjalistycznego sprzętu. Wystarczy maszynka i żel do golenia. Jest to też stosunkowo szybki sposób, ale należy pamiętać, że może przyczyniać się do podrażnień, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

sposób ten wymaga wykorzystania specjalnego kremu dostępnego niemal w każdej drogerii. Jest ona w miarę łatwa, ale może wywoływać alergie i podrażnienia skóry. Sposób ten nie należy do tanich – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to metoda, która daje długofalowe efekty, aczkolwiek jest bardzo bolesna. Maszynka działa w prosty sposób – małe pęsety chwytają włoski i je po prostu wyrywają. Aby metoda ta była efektywna włoski muszą być odpowiednio długie, w innym wypadku będą nieuchwytne. 

Usuwanie zbędnego owłosienia w gabinecie kosmetycznym

Gabinety kosmetyczne w Toruniu oferują wiele metod usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

na skórę nakładany jest płynny wosk, który po zaschnięciu usuwany jest płynnym ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej skutki się nawet kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski powinny być odpowiednio długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to depilacji woskiem, ale nieco droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu usuwana szybkim ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która pozbywa się włosków na stałe. Włosy naświetlane są specjalnym laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to bezpieczny sposób, który można stosować nawet w miejscach wrażliwych. Aby metoda ta była skuteczna należy zastosować ten zabieg kilkukrotnie. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa.