Zawód z perspektywami czyli masażysta

Sektor medyczny ciągle się unowocześnia – zapotrzebowanie na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów medycznych jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, powinno wziąć pod uwagę wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż uzdrawiający musi mieć zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie zdrowotne.

Aby zostać technikiem masażystą należy skończyć dwuletnią szkołę medyczną. Takie szkoły można spotkać w dużych miastach jak np. Toruń. W czasie edukacji można nauczyć się wielu technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny i kosmetyczny. Gdzie może szukać zatrudnienia absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest wymagający? Na jakie zarobki może liczyć absolwent? 

Masaż w Toruniu przyniesie Ci ulgę w bólu lędźwi.

Dlaczego opłaca się wybrać zawód masażysty?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Ilość  osób z problemami układu ruchu, a najczęściej z chorobami kręgosłupa nieustająco rośnie. W chwili obecnej można uznać, że jest to epidemia, która dotyka wiele osób. Dobrze zrobiony masaż, przez wykwalifikowanego masażystę może przynieść ulgę w bólu, a nawet zupełnie go zlikwidować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przynieść wiele satysfakcji z wykonanej pracy. W przypadku wszelkiego typu kontuzji, masaż jest także polecaną formą terapii, pomagającą dojść do zdrowia. 

Masażysta – czym właściwie się zajmuje?

Dobrze wykwalifikowany technik masażysta powinien znać różne rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Musi umieć dobrać on właściwy masaż zależnie od problemu, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Zadaniem masażysty jest usuwanie wszelkiech dolegliwości bólowych a także pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych urazach. Kluczową umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i metody korygowania ich. 

Dalsza kariera masażysty – jak wygląda?

Ze względu na dużo różnych technik masażu, masażysta może specjalizować się w określonych. Z pewnością każdy z tych masaży inaczej oddziałuje na organizm, z tego powodu warto zgłębiać wiedzę na ten temat. Inaczej robi masaże rehabilitacyjne, a inaczej te, których najważniejszym celem jest zmniejszenie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach rehabilitacyjnych może dostać zatrudnienie w szpitalach, uzdrowiskach oraz w sanatoriach.

Na pewno nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny gabinet. Jeżeli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu relaksacyjnego, wtedy zatrudnienie może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybranie tej specjalizacji również pozwala na otwarcie swojego własnego gabinetu. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to na pewno na największe może liczyć masażysta, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednak musi mieć świadomość, że trzeba zainwestować w np. łóżko do masażu, a także zdobyć choć minimum doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla większości masażystów ten zawód jest również ich pasją. Niewątpliwie jest to trudna fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś kocha to co robi i nieustannie się dokształca – wtedy staje się bedyskusyjnym specjalistą. Masażyści także w pewnym względzie są pewnego rodzaju terapeutami – zazwyczaj podczas takiej sesji pacjenci lubią rozmawiać. Z pewnością jest to praca dająca wiele zadowolenia, mimo wszystko masażyści często uskarżają się na nieodpowiednie propozycje składane przez klientów. Głównym kłopotem są „pacjenci”, którzy żądają masażu erotycznego. Na pewno zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest perspektywiczny. Absolwent szkoły medycznej uczący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Nie można zapominać, że jest to trudny fizycznie i psychicznie zawód, w którym trzeba ciągle się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która uda się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas potencjalne trudności nie będą zbyt dużym problemem.